Seks Oyuncakları

Ereksiyon Sorunu ve Erektil Disfonksiyon

Ereksiyon Sorunu ve Erektil Disfonksiyon

Ereksiyon Sorunu ve Erektil Disfonksiyon

Ereksiyon probleminiz mi var? Belki Erektil Disfonksiyon için hipnoterapi sizin için olabilir!

Hipnoterapi (aynı zamanda hipnoz olarak da adlandırılır), hastanın hayatındaki kötü alışkanlıkları veya bağımlılıkları ortadan kaldırmak için zihnin son derece konsantre olmaya odaklandığı derin bir rahatlama durumudur. Zihnin bu rahatlamaya girmesini sağlamak için sözlü ipuçlarına, zihinsel imgelere ve tekrarlara güvenen eğitimli hipnoterapistler tarafından gerçekleştirilir, bu da vücudun sıradan dikkat dağıtıcı unsurları görmezden gelmesine neden olabilir, bu da hastanın önerilere daha açık olmasını ve rutinlerde önemli değişiklikler yapmasını sağlar. ve birçok sağlık durumundan kurtulmak için sağlıklı alışkanlıklar ve değerli teknikler geliştirmeyi başarmak.

Bu sağlık sorunlarından biri, genellikle pek çok erkeği hayatlarının belirli noktalarında hedef alan Erektil Disfonksiyon olabilir. Bu ciddi bir durumdur çünkü sadece hayal kırıklığı ve utanca neden olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla endişe ve korkuya da neden olur. Ancak endişelenecek bir şey yok; bir sonraki makale hipnoterapinin bu sıkıntılı durum için nasıl etkili bir tedavi olduğunu kanıtladığını ele alacak.

Erektil disfonksiyonda hipnoterapi :
Hastanın psikolojik Erektil Disfonksiyondan muzdarip olması durumunda hipnoterapi iyi bir seçenek olabilir. Uyandıktan sonra veya rüya görürken ereksiyon elde edilirse, ancak bunun önemli olduğu veya ihtiyaç duyulduğu sırada değilse, o zaman hipnoterapinin bu sorunu aşmaya yardımcı olma şansı çok yüksektir. Tedavinin doğası gereği farklı yaklaşımlar kullanmak mümkün olup hipnoterapistin rekor sürede çözüme ulaşmasını sağlar.

TEKNİK ÇEŞİTLERİ
Hastanın Erektil Disfonksiyonu aşmasını sağlamak için hipnoterapistin kullanabileceği çok çeşitli bilişsel ve psikolojik teknikler vardır; bunlar:

1.- BİLİŞSEL YAKLAŞIM:
Bu tür bir yaklaşım, daha iyi ve daha hızlı sonuçlar elde etmek için sistematik duyarsızlaştırma ile birlikte kullanılır. Bu tür hipnozun Erektil Disfonksiyon için mükemmel olmasının nedeni, vücudun ereksiyon olma konusundaki yetersizliğini başka bir şeye yeniden odaklamayı amaçlamasıdır. Buna karşılık, hasta tüm içsel düşünce süreçlerini ayarlayabilir ve seksi daha güçlendirici ve faydalı bir şekilde görebilir, bu da zihninin seksin sinir bozucu değil, hem zevkli hem de rahat olması gerektiğine inanmasını sağlayabilir.

Bilişsel yaklaşım sayesinde, hastanın seks korkusunu ortadan kaldırması mümkündür; çünkü zihin, vücuda tekrar seksten zevk alması için rehberlik eder, ayrıca istenen anda ereksiyon elde etmek için gerekli süreçleri uyarır.

2.- SİSTEMATİK DUYARSIZLAŞTIRMA:
Birçok stresli durumdan veya günlük rutinlerindeki genel stresten dolayı tıkanıklık öyküsü olan hastalar için mükemmel bir yaklaşım. İşleyiş şekli oldukça basittir; öncelikle hipnoterapist, zihinsel imgelemeyi kullanarak kaygı uyandıran durumlarda hastaya rehberlik edecektir, ancak zihin sakin, hipnotize edilmiş bir durum oluşturmaya odaklanacağından bu durum etkili bir şekilde ele alınacaktır. Bu durumlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmek, hastanın sekse daha güvenle yaklaşmasına ve tüm hayal kırıklığını ve korkuyu herhangi bir Erektil Disfonksiyon semptomunu bozabilecek enerjiye dönüştürmesine yardımcı olacak araç ve teknikleri keşfetmesini sağlayacaktır.

3.- PSİKODİNAMİK YAKLAŞIM:
Bu yöntemin uzun vadeli bir terapi olarak kabul edildiği doğru olsa da geçmiş ve şimdiki ilişkilerin derinlemesine araştırılmasını içerir, bu da hastanın aşkın nasıl deneyimlendiği ve cinselliğin düşüncelerini nasıl değiştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar. cinsellikle ilgili istenmeyen inançlara ve korkulara dönüşerek Erektil Disfonksiyonun belirli semptomlarına neden olur. Bu yaklaşım sayesinde yıllardır kilitlenen stresten kurtulurken, hastada olan yanlışın da hedeflenmesi mümkün olabilecektir.

HİPNOZ, ERKİL DİSFONKSİYON İLE BAŞA ÇIKMADA NASIL ÖNEMLİ BİR ROL OYNAR:
Daha önce açıklanan yaklaşımlarla ilgili mümkün olan her ayrıntıyı bilmek, kişiyi diğer yaygın hipnoterapi yöntemlerini bir kenara bırakmaya ikna etmek için yeterli olmayabilir. Yani işlerin tam olarak nasıl yapıldığını keşfetmek önemlidir, çünkü bu hastaya güven ve kararlılık artışı sağlayacaktır.

Her şeyden önce, hipnoterapi fizyolojik Erektil Disfonksiyonda çok iyi çalışır çünkü ereksiyona neden olan çoklu fizyolojik reaksiyonlarda büyük rol oynayan beyni hedef alır. Cinsel heyecan “kötü” (stresli, depresif veya endişeli) düşünceler tarafından engelleniyorsa, hasta zihinsel bir blokajdan muzdarip demektir. Hipnoterapi, odaklanmayı geliştirirken ve tüm bu zihinsel engelleri bozarken çok yardımcı olan çoklu rahatlama teknikleri yaratır ve bunun sonucunda güveni, öz saygıyı ve ereksiyonun yeniden sağlanması mümkün olacaktır.